sepetli vinçler
İnşaat, yapı ve diğer bir çok setkörde ihtiyaç duyulan vinçler genel olarak ağır yük kaldırma ve bindirme hizmetlerinde kullanılmaktadır. İş yükünü hafifletmek amacıyla kullanılan bu iş makineleri  günümüzde yüksek noktalarda çalışmakta olan insanların iş güvenliğini sağlamak amacıyla da kullanıldığını görmekteyiz. Bir kamyon yada kamyonet benzeri araç, vinç imalatçısı tarafından modifiye edilerek insan taşıyabilen hale getirilmektedir. Vinç imalatçıları tarafından oluşturulan bu sistemlere Sepetli Vinç adı verilmektedir.

Kiralık Sepetli Vinç Hizmetleri

kiralık sepetli vinç

Günümüzde mobil vinçlerin her noktaya ulaşabilmesi, hızlı ve pratik bir şekilde her işde kullanılması vinç kiralayan firmalarında artmasına sebep olmuştur. Dolayısıyla bu vinç üreticilerinin ve vinç operatör sayılarının artmasıyla sektör başlı başınabüyük bir yapı olarak gözükmeye başlamıştır. Bu araçlarda G sınıfı ehliyeti alarak çalışmaya başlayan vinç operatörlerinde aranılan deneyim işe verilen hassasiyeti gösterebilmektedir. İş güvenliğinin önemli bir parçası olan Kiralık Sepetli Vinç hizmeti kiralama koşullarına göre farklılık gösterebilmektedir. Saatlik, günlük ve haftalık olarak kiralanabilen sepetli vinçler kimi zamanda iş bitirme projeleriylede kiralanabilmektedir.  Yapı sektöründe daha çok montaj, söküm gibi işlerde kullanılan sepetli vinçler kimi zaman film sektöründe de kullanıldığını görmekteyiz. Özellikle yurtdışında aksiyon filmleri için vinçlerle panaromik çekimlerin yapıldığını gözlemlemekteyiz. Sepetli vinçlerin kullanım alanları arasında yüksek binaların dış cephe temizliği ,  vinçli dış cephe montajı gibi birçok yerde kullanıldığını izlemlemek mümkün olabiliyor.

Bütün bu hizmetleri profesyonel bir şekilde çalışan firmalardan almak mümkün olabiliyorken, kimi zaman sadece bu işi yapmak amacıyla bir araçla her işi biz yaparız mantığı güden şahıslarlada çalışmak ister istemez daha çok zararlara neden olabilmektedir. Daha ucuza hizmet almak adına iş güvenliğini riske atmak bize çok pahalıya neden olabilmektedir. Bunun için Kiralık Sepetli Vinç hizmeti almak isteyen işletmelerin, hizmet alacağı firmayı dikkatle incelemelerini ve tanımaları gerektiğini vurgulamak istiyoruz.